JOSERA od kilkudziesięciu lat z sukcesem działa w branży związanej z żywieniem zwierząt oraz produkcją zdrowej żywności dla ludzi. JOSERA to firma rodzinna, mogąca pochwalić się ciągłym, stabilnym rozwojem. JOSERA znana jest z innowacyjnych rozwiązań, odpowiedzialności społecznej oraz najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa oferowanych produktów.

Praca i zaangażowanie wszystkich Pracowników JOSERA przekłada się na sukces odnoszony w wielu obszarach związanych z szeroko rozumianym żywieniem . W każdej dziedzinie :zdrowej żywności dla ludzi, żywieniu zwierząt domowych oraz użytkowych możemy pochwalić się autorskimi, innowacyjnymi rozwiązaniami, które wyznaczały i wyznaczają trendy rozwojowe poszczególnych branż. Josera wykreowała wiele znanych na całym świecie marek, które mają wspólne podstawy działalności:

W Josera Polska w nowoczesnej fabryce zlokalizowanej w Nowym Tomyślu w Wielkopolsce oraz Josera GmbH wytwarzamy najwyższej klasy mieszanki mineralne i produkty specjale dla bydła i trzody chlewnej. Doskonałe produkty wsparte doradztwem naszych specjalistów z zakresu żywienia są kluczem do sukcesu współpracujących z JOSERA rolników.

Jesteśmy pionierem w stosowaniu witamin z grupy B w celu ustabilizowania metabolizmu i promowania płodności u bydła. Wprowadziliśmy pierwszy substytut mleka dla cieląt bez użycia odtłuszczonego mleka w proszku. Konsekwentnie rezygnując ze stosowania antybiotyków podawanych w paszy, JOSERA zainicjowała rozwój w 1994 r., który doprowadził do wprowadzenia ogólnounijnego zakazu w 2006 r.

Jako niezawodny partner w branży rolniczej JOSERA cechuje się przejrzystością i jakością. Nasze własne laboratorium monitoruje jakość naszych produktów, które jako jedyna firma deklarujemy dobrowolnie i całkowicie otwarcie od 2000 roku.

Każdego dnia, w ponad 50 krajach specjaliści JOSERA dbają o efektywne żywienie zwierząt i wspierają rolników w osiąganiu jak najlepszych wyników ekonomicznych . Empatia, zrozumienie i rzetelna praca naszych doradców to tysiące zadowolonych klientów.


Historia

Najważniejsze wydarzenia:

1963 r – Przeniesienie produkcji mieszanek mineralnych z centrum miasta do nowej fabryki w strefie przemysłowej w Kleinheubach

1988 r – Rozpoczęcie produkcji suchej karmy dla psów i kotów

1989 r – Utworzenie fundacji Erbacher Stiftung

1999 r – Założenie firmy Josera Polska

2001 r – Uruchomienie nowej fabryki zdrowej żywności w Kleinheubach

2008 r – Rozpoczęcie produkcji mieszanek mineralnych w nowej fabryce Josera w Polsce w Nowym Tomyślu

2011 r – Oddanie do użytku w pełni zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania ( 10 000 miejsc paletowych) w Kleinheubach

2016 r – Uruchomienie produkcji w nowej fabryce suchych karm w Kleinheubach


DOŚWIADCZENIE I WIEDZA

Ponad 70-letnie doświadczenie w zakresie żywienia zwierząt nie jest czymś oczywistym. Od momentu założenia firmy kierownictwo i pracownicy JOSERA kierują się prostą zasadą: Pragną aktywnie kształtować przyszłość. Z biegiem czasu zrealizowaliśmy wiele naszych wizji i przy okazji zdobyliśmy cenne doświadczenia. Naszą wiedzą – w postaci produktów, jak również poprzez serwis oferowany przez naszych doradców chętnie dzielimy się z klientami. Dzięki temu możemy wspólnie odnosić sukcesy!

EMPATIA I OTWARTOŚĆ

Znamy wartość dobrych relacji – nie tylko w biznesie. Dbamy o nie, tak samo jak nasi klienci dbają o swoje zwierzęta. Abyśmy zawsze mogli rozumieć oczekiwania i potrzeby naszych klientów, z największą starannością dbamy o relacje z nimi.

INNOWACYJNOŚĆ I POSTĘP

Lekarze weterynarii, biolodzy, chemicy, inżynierowie rolnictwa i rolnicy zatrudnieni w naszych działach badawczych i naszych akredytowanych laboratoriach pracują nad nowymi rozwiązaniami i koncepcjami produktów. Oprócz własnych badań naukowych wykorzystują także najnowsze wyniki badań międzynarodowych. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że nasze produkty oferują maksimum innowacji.

STABILNOŚĆ I RZETELNOŚĆ

Wszystkie nasze działania oraz współpraca z naszymi partnerami są nacechowane starannością i rzetelnością. Nazwa JOSERA jest dla nas synonimem jakości i wiarygodności. W niezależnych kontrolach (np. przeprowadzanych przez Niemieckie Towarzystwo Rolnicze – DLG) już od dziesiątek lat otrzymujemy najwyższe oceny.

ZYSK I WYNIKI

Wszystkie rozwiązania, jakie oferujemy naszym partnerom i klientom, oparte są na prostej zasadzie ekonomicznej: najlepsze ceny i zgodne z potrzebami doradztwo. Oba czynniki mają kluczowe znaczenie dla obopólnie korzystnej, nastawionej na rozwój współpracy.

ROZWÓJ I DBAŁOŚĆ O ŚRODOWISKO

JOSERA pragnie zachować równowagę między rozwojem gospodarczym i dbałością o środowisko. Chcemy do tego przekonać również naszych partnerów i klientów. Skorzystają na tym przyszłe pokolenia.

SUKCES I KORZYŚCI

Ciągły rozwój to podstawowa zasada, jaką się kierujemy. Obejmuje to rozwój i wprowadzanie nowych produktów oraz trwałą współpracę z partnerami, dostawcami i klientami.