Czym jest stres cieplny u krów?
Okres letni dla wysokoprodukcyjnych krów jest niezwykle trudny pod względem termicznym. Jak sprawić aby czas upałów był dla krów bardziej znośny?
5 wskazówek jak zapobiegać stresowi cieplnemu u krów.
Stres cieplny powoduje zmiany fizjologiczne w układzie pokarmowym i hormonalnym zwierzęcia. Zmieniony metabolizm składników odżywczych skutkuje obniżeniem wydajności. Spadek produkcji mlecznej może sięgać od 10 do 25%!
Chroń TMR przed upałem!
Prawie każdy rolnik spotkał się z tym problemem: zagrzana kiszonka w miesiącach letnich. Zagrzewanie się paszy na stole paszowym powoduje duże zmiany mikrobiologiczne, które skutkują znacznymi stratami energii i substancji czynnych, a niekiedy powstawaniem toksyn.
DairySafe – wątroba krów w dobrej kondycji
Jako centralny narząd metaboliczny wątroba jest narażona na znaczny stres związany z okresem okołowycielniowym (faza przejściowa). Krowy w tym okresie narażone są na wystąpienie ketozy, co niesie za sobą daleko idące konsekwencje.
Luki odpornościowe u cieląt
Wskaźnik upadków cieląt w Niemczech wynosi około 15 %. Dwie trzecie z nich jest spowodowane biegunką. Oprócz chorób układu pokarmowego infekcje dróg oddechowych mogą utrudnić krowie udany start w życie.
Beta-karoten-klucz do płodności i zdrowia cieląt!
Jedną z możliwych przyczyn niepłodności może być niedostateczna ilość β-karotenu w dawce. Odpowiada on nie tylko za jakość mieszków włosowych, a także ma pozytywny wpływ na płodność i układ immunologiczny.

Obszary tematyczne

Żywienie

W tym rozdziale wszystko obraca się wokół żywienia Twojego stada!

Zarządzanie

W tej kategorii znajdziesz wskazówki dotyczące właściwego zarządzania stadem.

Zdrowie zwierząt

Witalne i zdrowe zwierzęta to klucz do sukcesu. Pomożemy Ci to osiągnąć!

Historie z sukcesem

Nasze produkty w praktyce! Poznaj historie sukcesu gospodarstw.


Kontakt z firmą Josera

Potrzebujesz szczegółowych informacji? Im dokładniej określisz co Cię interesuje, tym szybciej będziemy mogli Ci pomóc. Napisz do nas!

 
 
Infolinia czynna od godz. 7:00-16:00
+48 61 44 44 730