Wraz z początkiem lipca 2018r. na gospodarstwie Państwa Wieliczko przeprowadzany był test mający na celu wprowadzenie rozwiązania w postaci nowej receptury paszy CJ. W skład paszy wszedł koncentrat CalfStar, oparty na śrucie lnianej oraz uzupełniony  śrutą zbożową. Zboża zastosowane w  rozwiązaniu  to głównie pszenica, jęczmień oraz kukurydza. Test miał na celu mierzenie przyrostów, wagi. Cielęta ważone były zaraz po urodzeniu, w 28 dniu życia oraz po odpojeniu paszami płynnymi, w 70 dniu. Dotychczas na gospodarstwie, przed rozpoczęciem testu stosowane były pasze CJ w oparciu o śrutę sojową oraz śrutę rzepakową. W nowym dodatku zastosowana została poekstrakcyjna śruta lniana.

Jakie były wyniki testu?

Celem nowego rozwiązania żywieniowego było uproszczenie procesu przygotowania paszy CJ oraz poprawa parametrów odchowu cieląt. Wyniki potwierdzają skuteczność. Średnia waga urodzeniowa na grupie cieląt objętych testem wyniosła 39 kg. Do 28 dnia życia średni przyrost dzienny na koncentracie wyniósł 790 g. W całym 70-dniowym odchowie cielęta przyrastały średnio 830 g/dzień. W badanym okresie, w przeliczeniu na jedno cielę zużyto 55 kg gotowej paszy CJ.

Zobacz kartę referencyjną w PDF

Możesz być także zainteresowany:

DairySafe – wątroba krów w dobrej kondycji

Jako centralny narząd metaboliczny wątroba jest narażona na znaczny stres związany z okresem okołowycielniowym (faza przejściowa).

Aplikacja

Idea inteligentnego domu, inteligentnych miast, inteligentnych/autonomicznych samochodów wyznacza kierunki dzisiejszego rozwoju.


Kontakt z firmą Josera

Potrzebujesz szczegółowych informacji? Im dokładniej określisz co Cię interesuje, tym szybciej będziemy mogli Ci pomóc. Napisz do nas!

 
 
Infolinia czynna od godz. 7:00-16:00
+48 61 44 44 730