IgluVital – od pierwszych dni życia cieląt

Jaki stosujecie program odpajania cieląt?
„Stosujemy tradycyjny model żywienia cieląt, czyli 3 miesiące na preparacie mlekozastępczym. Po pierwszym tygodniu życia cieląt podajemy wodę i starter, a w trzecim miesiącu życia podajemy siano, aby przyzwyczajać już cielę do pasz objętościowych. „

Jak monitorujecie zdrowotność oraz przyrosty?
„Dzięki uprzejmości firmy Josera, która użyczyła nam wagę do ważenia cieląt, monitorowaliśmy przyrosty cieląt przez ostatnie pół roku. Cielęta karmione mlekiem IgluStart osiągały przyrosty rzędu 900 gram na dzień, po przejściu na żywienie cieląt mlekiem IgluVital, przyrosty szacowały się w granicach 960 gram na dzień. Podczas stosowania mleka IgluVital zauważyliśmy ograniczenie zachorowań na biegunkę.”

Odwieczne pytanie: preparat czy mleko pełne? Dlaczego?
„Moim zdaniem preparat mlekozastępczy, dobry jakościowo, czyli taki, w którym białko pochodzi z mleka, a nie jest pochodzenia roślinnego. Preparat mlekozastępczy cechuje się stałym składem i ograniczamy ryzyko przenoszenia chorób.”

Wasze cele odchowu?
„Naszym celem jest wyhodowanie zwierząt zdrowych, o dobrych przyrostach, tak, aby ich wzrost i waga były odpowiednie do inseminacji w wieku 13-14 miesięcy. Warto inwestować w odchów cieląt, ponieważ wyeliminowanie potencjalnych niedociągnięć na starcie, pozwoli nam osiągnąć bardzo dobry efekt hodowlany w postaci zdrowego, wysokowydajnego stada.”

Czy stawiacie na jak najszybsze pobranie paszy stałej przez cielęta? Jakość startera?
„Stawiamy na tradycyjny odchów cieląt, jednak stosujemy do tego najlepsze preparaty mlekozastępcze i startery dla cieląt, dzięki czemu osiągamy zdrowe i dobrze przyrastające cielęta. Mam nadzieję, że dzięki temu osiągniemy wysokowydajne pierwiastki, które dają nam zdrowe cielę, w wieku 22 do 24 miesięcy. Stosujemy starter dobrej jakości, który składem przypomina pasze CJ, dzięki czemu żołądek jest dobrze rozwinięty i cielęta, po odstawieniu od mleka, cechują się dobrym pobieraniem paszy TMR.”

Najważniejsze cechy dobrego preparatu mlekozastępczego?
„Najważniejsze cechy preparatu mlekozastępczego to białko pochodzące z mleka, dobra rozpuszczalność i zachęcający smak i zapach dla cieląt.”

Możesz być także zainteresowany:

DairySafe – wątroba krów w dobrej kondycji

Jako centralny narząd metaboliczny wątroba jest narażona na znaczny stres związany z okresem okołowycielniowym (faza przejściowa).

Aplikacja

Idea inteligentnego domu, inteligentnych miast, inteligentnych/autonomicznych samochodów wyznacza kierunki dzisiejszego rozwoju.


Kontakt z firmą Josera

Potrzebujesz szczegółowych informacji? Im dokładniej określisz co Cię interesuje, tym szybciej będziemy mogli Ci pomóc. Napisz do nas!

 
 
Infolinia czynna od godz. 7:00-16:00
+48 61 44 44 730