Oczekiwania konsumentów mleka i jego przetworów to:

  • zdrowy produkt w dobrej cenie,
  • mleko produkowane w higieniczny sposób przez zdrowe krowy utrzymywane w odpowiednim dobrostanie,
  • produkcja mleka bez użycia antybiotyków, hormonów i pasz GMO (popularne szczególnie w ostatnich latach),
  • produkcja możliwie mało obciążająca środowisko.

Potencjał, jaki niesie ze sobą wiedza i doświadczenie w zakresie stosowana naturalnych, bioaktywnych składników diety został wykorzystany przy opracowywaniu nowej generacji mieszanek mineralnych Josera.

Nowa generacja mieszanek mineralnych JOSERA  to produkty , w których zastosowano nowoczesne rozwiązania z zakresu nutrigenomiki – interdyscyplinarnej dziedziny nauki zajmującej się wpływem bioaktywnych składników diety na regulację ekspresji genów. Bioaktywne składniki diety działają na poziomie komórkowym, dzięki czemu wpływają na funkcjonowanie tkanek, organów i całego organizmu. Nutribiotyczne mieszanki mineralne JOSERA , poza podstawową funkcją (źródła makro, mikroelementów i witamin) nakierowane są na wsparcie zdrowotności krów, oraz optymalizowanie procesów trawiennych, co w efekcie przynosi wyższą wydajność, lepsze wskaźniki produkcyjne i ekonomiczne stada.

Wykorzystany w nowej generacji mieszanek mineralnych NutriBiotic® zawiera składniki  bioaktywne mające zdolność do neutralizacji występujących w komórkach szkodliwych wolnych rodników oraz redukcji poziomu ich wytwarzania przez organizm krowy. Dzięki temu pozytywnie wpływa na zdrowotność wysokoprodukcyjnych zwierząt.  Nowoczesna technologia produkcji i odpowiednio dobrany nośnik pozwoliły uzyskać wysoką koncentrację i stabilność substancji czynnych – tak postał NutriBiotic®.

NutriBiotic® działa na poziomie komórkowym, co sprawia, że efektywnie wspiera funkcjonowanie tkanek, kluczowych narządów ( wątroba, przewód pokarmowy, gruczoł mlekowy)  i całego organizmu.

Działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne składnika NB pozwala na utrzymanie reaktywności układu odpornościowego na poziomie, który nie przekracza aktualnych potrzeb organizmu. Dzięki temu energia i białko, które byłyby niepotrzebnie wykorzystywane na potrzeby nadmiernej odpowiedzi immunologicznej, mogą być przez krowę wykorzystywane na produkcję mleka.

Mechanizm ten został potwierdzony wynikami doświadczeń produkcyjnych przeprowadzonych we Francji w 2013 roku na grupie ok. 800 krów. Krowy z grupy doświadczalnej (o diecie wzbogaconej o składnik NB) uzyskiwał wyższą wydajność i lepsze parametry mleka. Niezależnie od średniego wzrostu wydajności o 1,2 kg mleka w odniesieniu do grupy kontrolnej w grupie doświadczalnej zauważono wyraźnie wyższą wydajność w środkowej i końcowej fazie laktacji. Oznacza to pozytywny wpływ na wytrwałość w laktacji.

Nutribiotyczne mieszanki mineralne JOSERA to także:

  • stała wysoka jakość (certyfikaty GMP+, ISO 9001, QS),
  • produkty wolne od GMO (certyfikat NO GMO oraz VLOG),
  • gwarancja bezpieczeństwa dzięki ciągłej kontroli surowców i wyrobów gotowych we własnym laboratorium.

Więcej o gwarantowanej jakości produktów JOSERA znajdziesz na:

Pobierz materiały w postaci PDF

Masz pytania? Napisz do nas! Nasi specjaliści ds. żywienia skontaktują się z Tobą wkrótce.

Szukałem innego tematuWcale nie pomocneMniej pomocneRaczej pomocneBardzo pomocne (3 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Możesz być także zainteresowany:

Aplikacja

Idea inteligentnego domu, inteligentnych miast, inteligentnych/autonomicznych samochodów wyznacza kierunki dzisiejszego rozwoju.

AMS – jak ważne jest żywienie?

Po rozważeniu konwencjonalnej hali udojowej lub automatycznego dojenia coraz więcej rolników decyduje się na użycie robota udojowego.


Kontakt z firmą Josera

Potrzebujesz szczegółowych informacji? Im dokładniej określisz co Cię interesuje, tym szybciej będziemy mogli Ci pomóc. Napisz do nas!

 
 
Infolinia czynna od godz. 7:00-16:00
+48 61 44 44 730